Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Gear VR dostępny w Polsce, S6 Edge w wersji Iron Man, Huawei projektuje swój własny system operacyjny

Przedstawiamy streszczenie najważniejszych informacji na temat Androida z ostatniego tygodnia. Gdzie można kupić Samsung Gear VR w Polsce? Co to jest Qute? O tym wszystkim (i nie tylko) przeczytacie poniżej.
samsung

 1. Samsung Gear VR dostępny w Polsce.Samsung wprowadził do sprzedaży na polskim rynku najnowszy, w pełni zoptymalizowany model urządzenia Gear VR, kompatybilny ze smartfonami nowej generacji Galaxy S6. Sprzęt wykorzystuje rozwiązania opracowane przez firmę Oculus. Główne cechy Gear VR to:
  • Niezwykła forma rozrywki – zapewniona przez niesamowity wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,1 cala oraz wysoką rozdzielczość ekranu,
  • Wyższy komfort: Ergonomicznie przeprojektowane paski zapewniają lepsze rozłożenie masy, a mechaniczna wentylacja pozwala na dłuższy, bardziej komfortowy pobyt w wirtualnej rzeczywistości.
  • Kompatybilność z USB: Gear VR zasilać można przez port microUSB, co pozwala wydłużyć czas korzystania z urządzenia.
  • Niezawodny ekosystem: Treść do Gear VR można pobrać ze sklepu Oculus. Dostępne są między innymi gry z widokiem 360 stopni, prezentacje, filmy, koncerty i zdjęcia.

  Gear VR Innovator Edition dostępne będą w Samsung Brand Store oraz w wybranych sklepach internetowych.
  Press Mourinho 5 years v2

 2. 100 milionów graczy w mobilnej piłkarskiej grze Top Eleven.Najpopularniejsza gra futbolowa na świecie Top Eleven została już pobrana 100 milionów razy. Wynik ten jest osiągnięty głównie przez Jose Mourinho (menadżer klubu Chelsea FC), który jest twarzą gry. Co miesiąc w Top Eleven gra ponad 10 milionów osób, zaś 4 miliony graczy loguje się codziennie. Celem rozgrywki jest zwiększenie prestiżu swojego klubu sportowego i osiągnięcie szczytu menedżerskiego, ważna jest tu umiejętność dobrego inwestowania i generowania wirtualnych zysków. Top Eleven pozwala na prowadzenie rozgrywki na wielu platformach sprzętowych. Gracze mogą płynnie przełączać się między urządzeniami kontynuując prowadzoną kampanię.
 3. Przyszłość wirtualnej rzeczywistości kształtuje się w Polsce – Reality 51.
  Gliwicka firma podbija rynek wirtualnej rzeczywistości. The Farm 51 wraz z projektem edukacyjnym „Chernobyl VR Project” stanie się ambasadorem polskiej myśli technologicznej na świecie. Wirtualna rzeczywistość wkracza  w świat wojskowości, medycyny, edukacji, biznesu, a nawet przemysłu. The Farm 51 będzie tworzyło również aplikację dla Gear VR omawianego wyżej.
  11067513_408228206021537_6787302926607539746_n
 4. Czy chcesz być Qute?Qute to polski startup, który jest dostępny zaledwie od 2 tygodni, a już ma rzeszę fanów na całym świecie. Aplikacja działa jak nasz osobisty stylista. Wrzucamy zdjęcia dwóch kreacji do appki i czekamy na ocenę innych osób z Qute. Takie rozwiązanie może wreszcie rozwiąże kobiece dylematy typu „W co mam się ubrać?”. Aplikacja może nam również pomagać na zakupach, kiedy nie wiemy, którą koszulkę lepiej kupić. Aplikację można pobrać na Androida za darmo, przy czym jednocześnie nie oferuje żadnych mikropłatności.gsmarena_001
 5. S6 Edge w wersji Iron Man.Niedawno w sieci pojawiły się informacje na temat współpracy Samsunga z firmą Marvel, producentem komiksów m. in. z Iron Manem. Samsung właśnie potwierdził te plotki i już niebawem na rynek ma trafić Galaxy S6 Edge Iron Man Edition. Telefon będzie dodatkową promocją nowego filmu Marvel’a – Avengers: Czas Ultrona, w którym możemy również dostrzec produkty Samsunga. Urządzenie ma być inspirowane barwami Iron Mana, czyli możemy się spodziewać połączenia złota i czerwieni. Plotki mówią, że urządzenie będzie miało swoją premierę na przełomie maja i czerwca.
  huawei-logo
 6. Huawei tworzy swój własny system operacyjny.Huawei jest coraz bardziej widoczne na rynku. Plotki głoszą, że to on stworzy jednego z tegorocznych Nexusów, co oznacza, że firma została doceniona nawet przez Google. Ostatnie przecieki sugerują, że Huawei pracuje nad Kirin OS od trzech lat, a teraz zamierzają wprowadzić pierwszy smartfon ze swoim autorskim systemem.