Android Magazine

Drukuj fotoalbum

Nowy Sony Smartband 2, Xperia Z5 na zdjęciach, aktualizacja Android Wear i Android Marshmallow!

Przedstawiamy streszczenie najważniejszych informacji na temat Androida z ostatniego tygodnia. Jak wygląda nowy smartwatch od Fossila? Ile pamięci ma nowy Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition? Tego wszystkiego dowiecie się w streszczeniu tygodnia, zapraszamy.

 1. Android M to Android 6.0 – Marshmallow. Nowy Android zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami został nazwany Marshmallow. Zielony Android stanął na terenie kampusu Google wraz ze słodką pianką. W nowym systemie nie powinniśmy spodziewać się zmian stylistycznych, a jedynie wielu ciekawych funkcjonalności – m.in.: obsługi USB typu C, wsparcia dla czytników linii papilarnych czy lepszej kontroli nad prywatnością. Obecnie Marshmallow testowany jest przez deweloperów, a jego premiera planowana jest na jesień br. wraz z nowymi Nexusami od Huawei (5,7″) LG (5,2).
  SmartBand-2-SWR12-gallery-03-1240x840-9e30553524b9c4732a338b5e0ed0508f
 2. Debiut Sony SmartBand 2. Nowy smartband od Sony zadebiutuje już we wrześniu. Opaska prezentuje się bardzo elegancko, całość mocno przypomina pierwszą wersję urządzenia. Nowością zastosowaną w tym modelu jest czujnik tętna, który “pozwala ocenić ogólny poziom emocji i stresu”. Urządzenie charakteryzuje się również obecnością akcelerometru, wodoodporności w standardzie IP682 zapewniającą ochronę przed zachlapaniami, prysznicem czy kąpielą, a nawet podczas pływania (do 1,5 m głębokości). Bateria urządzenia ładuje się tylko 1 godzinę, ale jej praca starcza tylko na 2-4 dni, co wypada słabo w porównaniu np. do Mi BandSmartBand 2 współpracuje z systemami Android 4.4 (KitKat) i wyższym oraz z systemem iOS 8.2. Premiera zapowiedziana jest na wrzesień br., a cena to „tylko” 499 zł.
  moto-360-sequel-gerritt-godecke-500x267
 3. Zdjęcia nowej Moto 360. Prawdopodobnie pracownik Motoroli został przyłapany z następcą Moto 360 przed główną siedzibą firmy w Chicago. Urządzenie jest bardzo podobne do poprzednika, niestety dolny pasek na tarczy pozostał, co wydaje się być mankamentem tego smartwatcha. Prezentacji urządzenia spodziewamy się we wrześniu na berlińskich targach IFA.
  moto-360-sequel-2
  Sony-Xperia-fingerprint-scanner-640x640
 4. Nowy smartfon Bonda na zdjęciach. Sony Xperia Z5 został uwieczniony na zdjęciach z ViziLeaks. Widzimy na nich, że nowy smartfon japońskiego producenta będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych, niestety nie ujrzymy tu USB typu C. Design urządzenia nie odbiega wiele od poprzednich Xperii, przypuszczana specyfikacja to Snapdragon 810, ekran QHD oraz 21,5 Mpix aparat. Sony ze swoją słabą sytuacją na rynku powinno coś zmienić, stary design nie przykuje uwagi klientów.
  Photos-allegedly-showing-a-Sony-Xperia-Z5-dummy-unit-3 Photos-allegedly-showing-a-Sony-Xperia-Z5-dummy-unit-1 Photos-allegedly-showing-a-Sony-Xperia-Z5-dummy-unit-4
  gsmarena_001 (1)
 5. Asus Zenfone 2 Deluxe Special Edition, czyli bardzo pojemny smartfon. ZenFone 2 Deluxe Special Edition to najnowsza propozycja tajwańskiego producenta, urządzenie charakteryzuje się bardzo wielką pojemnością wewnętrzną dla użytkownika – aż 256 GB. Mało tego, pamięć możemy jeszcze rozszerzyć za pomocą czytnika kart MicroSD do kolejnych 128 GB. Reszta specyfikacji nie różni się niczym w porównaniu do modelu Deluxe. Debiut urządzenia przewidziany jest na wrzesień br. na rynku brazylijskim. Cena nie jest jeszcze znana.
 6. Aktualizacja Android Wear. Nowa aktualizacja systemu dla wearables wnosi wiele wygody do życia użytkowników. Od teraz deweloperzy mogą tworzyć interaktywne tarcze zegarków. Pierwszą nowością w systemie jest Bits, czyli tarcza przedstawiająca nam pogodę, nieodebrane połączenia, maile, najbliższe wydarzenie z kalendarza, itd, oprócz standardowego zegarka. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej na temat np. pogody wystarczy, że naciśniemy jej ikonkę.  BITSKolejną nowością jest tarcza Under Armour, po pojedyńczym tapnięciu w ekran smartwatcha wyświetlą nam się statystyki fitness – spalone kalorie,
  przebiegnięte kilometry, itd. UnderArmourOstatnią funkcją jest tryb Together, który pozwala nam na dzielenie się zdjęciami, emotikonami i statusami na całej tarczy z osobą połączoną z naszym smartwatchem. TogetherWatchFaceintelengadget.0
 7. Fossil wraz z Intelem zaprezentował 3 smartwatche z Android Wear. Pierwszy zegarek jest praktycznie kopią znanej nam Moto 360. Urządzenie ma to samo czarne wcięcie na dole ekranu i łudząco podobny wygląd. Oprócz tego znajdziemy tu wymienną bransoletę oraz elegancką kopertę smartwatcha. Dwa pozostałe urządzenia również czerpią swój design z innych producentów. Jeden z nich mocno przypomina „klasycznego” Withings’a Activé, czyli tradycyjny cyferblat z czujnikami pod mechanizmem. Drugi natomiast jest bardzo podobny do Huawei Talkband B2, m.in. przez to, że jego koperta jest podłużna. Urządzenia dostępne będą po wakacjach, ceny, ani dokładne daty nie są jeszcze znane.

Źródła: thevergeofficialandroiddigitaltrendstechnobuffalothevergesonygadgets.ndtv.com,